Microchip Technology PIC18F25Q71T-I/STX
Part No.:
PIC18F25Q71T-I/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC18F25Q71T-I/STX.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28VFQFN
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® Q71
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SMBus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
26
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b SAR; D/A 2x8b, 1x10b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC18F25Q71T-I/STX on Anpu?
3. Are the PIC18F25Q71T-I/STX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18F25Q71T-I/STX?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC18F25Q71T-I/STX PIC18F25Q71T-I/SS PIC18F25Q71T-I/SO
Part Number PIC18F25Q71T-I/STX PIC18F25Q71T-I/SS PIC18F25Q71T-I/SO
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 28-VFQFN Exposed Pad 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series PIC® Q71 PIC® Q71 PIC® Q71
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Programmable - - -
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 64MHz 64MHz 64MHz
Number of I/O 26 26 26
Program Memory Size 32KB (32K x 8) 32KB (32K x 8) 32KB (32K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 2K x 8 2K x 8 2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V
Oscillator Type External, Internal External, Internal External, Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)