Microchip Technology PIC32CM2532LE00048-I/Y8X
Part No.:
PIC32CM2532LE00048-I/Y8X
Package:
48-TQFP
Datasheet:
AnpuPIC32CM2532LE00048-I/Y8X.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TQFP
Package/Case:
48-TQFP
Core Processor:
ARM® Cortex®-M23
Core Size:
32-Bit
Speed:
48MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
34
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.62V ~ 3.63V
Data Converters:
A/D 14x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC32CM2532LE00048-I/Y8X on Anpu?
3. Are the PIC32CM2532LE00048-I/Y8X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC32CM2532LE00048-I/Y8X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 48-VFQFN Exposed Pad 48-TQFP 48-VFQFN Exposed Pad 48-TQFP
Series PIC® 32CM PIC® 32CM PIC® 32CM PIC® 32CM
Packaging Tape & Reel (TR) Tray Tray Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M23 ARM® Cortex®-M23 ARM® Cortex®-M23 ARM® Cortex®-M23
Core Size 32-Bit 32-Bit 32-Bit 32-Bit
Speed 48MHz 48MHz 48MHz 48MHz
Number of I/O 34 34 34 34
Program Memory Size 512KB (256K x 16) 256KB (256K x 8) 512KB (256K x 16) 256KB (256K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 16K x 8 16K x 8 16K x 8 16K x 8
RAM Size 32K x 8 32K x 8 32K x 8 32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.62V ~ 3.63V 1.62V ~ 3.63V 1.62V ~ 3.63V 1.62V ~ 3.63V
Oscillator Type Internal Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)