Micro Commercial Co 15KP22CAL-TP
Part No.:
15KP22CAL-TP
Datasheet:
Anpu15KP22CAL-TP.pdf
Description:
TVS,R-6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
404A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 15KP22CAL-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 15KP22CAL-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 15KP22CAL-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KP22CAL-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KP22CAL-TP.
Image 15KP22CAL-TP
Part Number 15KP22CAL-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 404A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)