Micro Commercial Co 15KP28CA-TP
Part No.:
15KP28CA-TP
Datasheet:
Anpu15KP28CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.5VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 15KP28CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 15KP28CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 15KP28CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KP28CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KP28CA-TP.
Image 15KP28CAL-TP 15KP28CA-TP
Part Number 15KP28CAL-TP 15KP28CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial R-6, Axial
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47.5V 47.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 316A -
Power - Peak Pulse 15000W (15kW) 15000W (15kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)