Micro Commercial Co 30KP150A-TP
Part No.:
30KP150A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Anpu30KP150A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 233.4VC R6
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
233.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
R-6
1. How to order 30KP150A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KP150A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KP150A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KP150A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KP150A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30KP150A-TP
Part Number 30KP150A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 233.4V
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)