Micro Commercial Co 30KP180CA-AP
Part No.:
30KP180CA-AP
Datasheet:
Anpu30KP180CA-AP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 30KP180CA-AP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KP180CA-AP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KP180CA-AP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KP180CA-AP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KP180CA-AP.
Image 30KP180CA-AP 30KP180CA-TP
Part Number 30KP180CA-AP 30KP180CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial R-6, Axial
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201.1V 201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 290.4V 290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.3A 104.3A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)