Micro Commercial Co 30KP270A-TP
Part No.:
30KP270A-TP
Datasheet:
Anpu30KP270A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 270VWM 436.2VC R6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
270V
Voltage - Breakdown (Min):
301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
436.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 30KP270A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KP270A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KP270A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KP270A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KP270A-TP.
Image 30KP270A-TP
Part Number 30KP270A-TP
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 270V
Voltage - Breakdown (Min) 301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 436.2V
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)