Micro Commercial Co 30KP30CA-TP
Part No.:
30KP30CA-TP
Datasheet:
Anpu30KP30CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 55.2VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
55.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 30KP30CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KP30CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KP30CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KP30CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KP30CA-TP.
Image 30KP30CA-TP
Part Number 30KP30CA-TP
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 55.2V
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)