Micro Commercial Co 30KP54A-TP
Part No.:
30KP54A-TP
Datasheet:
Anpu30KP54A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 91.4VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
91.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
R-6
1. How to order 30KP54A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KP54A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KP54A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KP54A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KP54A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as 30KP54A-TP pin diagram, 30KP54A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30KP54A-TP
Part Number 30KP54A-TP
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 91.4V
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)