Micro Commercial Co SM4F43A-TP
Part No.:
SM4F43A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSM4F43A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123FL
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order SM4F43A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM4F43A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM4F43A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM4F43A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM4F43A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SM4F43A-TP pin diagram, SM4F43A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM4F43A-TP SM4F43AHE3-TP
Part Number SM4F43A-TP SM4F43AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.7A 5.8A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TJ)