Micro Commercial Co SM8S24AHE3-TP
Part No.:
SM8S24AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSM8S24AHE3-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
170A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SM8S24AHE3-TP on Anpu?
3. Are the SM8S24AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S24AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S24AHE3-TP.
Image SM8S24AHE3-TP
Part Number SM8S24AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-218AB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 170A
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)