Micro Commercial Co SMA6J15AFLQ-TP
Part No.:
SMA6J15AFLQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
AnpuSMA6J15AFLQ-TP.pdf
Description:
TVS,DO-221AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.59A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J15AFLQ-TP on Anpu?
3. Are the SMA6J15AFLQ-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J15AFLQ-TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6J15AFLQ-TP
Part Number SMA6J15AFLQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.59A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)