Micro Commercial Co SMA6J15AHE3-TP
Part No.:
SMA6J15AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMA6J15AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMA6J15AHE3-TP on Anpu?
3. Are the SMA6J15AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J15AHE3-TP?
Image SMA6J15AHE3-TP
Part Number SMA6J15AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)