Micro Commercial Co SMAJ22A-TP
Part No.:
SMAJ22A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ22A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ22A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ22A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ22A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ22A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ22A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ22A-TP pin diagram, SMAJ22A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ22A-TP SMAJ22AHE3-TP SMAJ22AQ-TP
Part Number SMAJ22A-TP SMAJ22AHE3-TP SMAJ22AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.2A 11.2A 11.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)