Micro Commercial Co SMBJ22AQ-TP
Part No.:
SMBJ22AQ-TP
Datasheet:
AnpuSMBJ22AQ-TP.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ22AQ-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ22AQ-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ22AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ22AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ22AQ-TP.
Image SMBJ22AQ-TP
Part Number SMBJ22AQ-TP
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)