Micro Commercial Co SMBJ28AHE3-TP
Part No.:
SMBJ28AHE3-TP
Datasheet:
AnpuSMBJ28AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ28AHE3-TP on Anpu?
3. Are the SMBJ28AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ28AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ28AHE3-TP.
Image SMBJ28AHE3-TP
Part Number SMBJ28AHE3-TP
Series -
Packaging Bulk
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)