Micro Commercial Co SMBJ28CA-TP
Part No.:
SMBJ28CA-TP
Datasheet:
AnpuSMBJ28CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ28CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ28CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ28CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ28CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ28CA-TP.
Image SMBJ28CA-TP SMBJ28CAHE3-TP SMBJ28CAQ-TP
Part Number SMBJ28CA-TP SMBJ28CAHE3-TP SMBJ28CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)