Micro Commercial Co SMBJ33AQ-TP
Part No.:
SMBJ33AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuSMBJ33AQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ33AQ-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ33AQ-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ33AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ33AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ33AQ-TP.
Image SMBJ33AQ-TP
Part Number SMBJ33AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)