Micro Commercial Co SMCJ18AHE3-TP
Part No.:
SMCJ18AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ18AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ18AHE3-TP on Anpu?
3. Are the SMCJ18AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ18AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ18AHE3-TP.
Image SMCJ18AHE3-TP
Part Number SMCJ18AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 51.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)