Micro Commercial Co SMCJ22CAQ-TP
Part No.:
SMCJ22CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ22CAQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ22CAQ-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ22CAQ-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ22CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ22CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ22CAQ-TP.
Image SMCJ22CAQ-TP
Part Number SMCJ22CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)