Micro Commercial Co SMCJ33CAHE3-TP
Part No.:
SMCJ33CAHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ33CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ33CAHE3-TP on Anpu?
3. Are the SMCJ33CAHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ33CAHE3-TP?
Image SMCJ33CAHE3-TP
Part Number SMCJ33CAHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)