Micro Commercial Co SMF10AHE3-TP
Part No.:
SMF10AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF10AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order SMF10AHE3-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF10AHE3-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF10AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF10AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF10AHE3-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF10AHE3-TP
Part Number SMF10AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.8A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)