Micro Commercial Co SMF36AHE3-TP
Part No.:
SMF36AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMF36AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
SOD-123FL
1. How to order SMF36AHE3-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF36AHE3-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF36AHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF36AHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF36AHE3-TP.
Image SMF36AHE3-TP
Part Number SMF36AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)