Micro Commercial Co SMF90CA-TP
Part No.:
SMF90CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF90CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Bulk
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order SMF90CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF90CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF90CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF90CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF90CA-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF90CA-TP pin diagram, SMF90CA-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF90CA-TP SMF90CAQ-TP
Part Number SMF90CA-TP SMF90CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V 90V
Voltage - Breakdown (Min) 100V 100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V 146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.2A 1.37A
Power - Peak Pulse 200W 200W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)