Micro Commercial Co SMLJ6.5CA-TP
Part No.:
SMLJ6.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMLJ6.5CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMLJ6.5CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMLJ6.5CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMLJ6.5CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ6.5CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ6.5CA-TP.
Image SMLJ6.5A-TP SMLJ6.5CA-TP SMLJ60A-TP SMLJ6.0A-TP SMLJ60CA-TP
Part Number SMLJ6.5A-TP SMLJ6.5CA-TP SMLJ60A-TP SMLJ6.0A-TP SMLJ60CA-TP
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 - 1 1 -
Bidirectional Channels - 1 - - 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V 6.5V 60V 6V 60V
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V 7.22V 66.7V 6.67V 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V 11.2V 96.8V 10.3V 96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 267.9A 267.9A 31A 291.3A 31A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)