Microsemi Corporation SMLJ43CA/TR13
Part No.:
SMLJ43CA/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Datasheet:
AnpuSMLJ43CA/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.2A
Power - Peak Pulse:
300W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order SMLJ43CA/TR13 on Anpu?
3. Are the SMLJ43CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLJ43CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMLJ43CA/TR13.
Image SMLJ43CA/TR13
Part Number SMLJ43CA/TR13
Manufacturer Microsemi Corporation
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.2A
Power - Peak Pulse 300W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)