Monolithic Power Systems Inc. MP2105DJ-LF-Z
Part No.:
MP2105DJ-LF-Z
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
AnpuMP2105DJ-LF-Z.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 800MA TSOT23-5
Package/Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Product Status:
Not For New Designs
Output Type:
Adjustable
Voltage - Input (Min):
2.5V
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.6V
Voltage - Output (Max):
6V
Current - Output:
800mA
Frequency - Switching:
1.05MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TSOT-23-5
1. How to order MP2105DJ-LF-Z on Anpu?
3. Are the MP2105DJ-LF-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP2105DJ-LF-Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP2105DJ-LF-Z.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MP2105DJ-LF-Z MP2105DJ-LF-P
Part Number MP2105DJ-LF-Z MP2105DJ-LF-P
Manufacturer Monolithic Power Systems Inc. Monolithic Power Systems Inc.
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Function Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive
Topology Buck Buck
Output Type Adjustable Adjustable
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 2.5V 2.5V
Voltage - Input (Max) 6V 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.6V 0.6V
Voltage - Output (Max) 6V 6V
Current - Output 800mA 800mA
Frequency - Switching 1.05MHz 1.05MHz
Synchronous Rectifier Yes Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)