Monolithic Power Systems Inc. MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z
Part No.:
MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z
Package:
14-VFQFN
Datasheet:
AnpuMPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 3A 14QFN
Package/Case:
14-VFQFN
Output Type:
Adjustable
Voltage - Input (Min):
3.3V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.8V
Voltage - Output (Max):
34.2V
Current - Output:
3A
Frequency - Switching:
350kHz ~ 2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
14-QFN (2.5x3)
1. How to order MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z on Anpu?
3. Are the MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z?
Series - - - - -
Package/Case 14-VFQFN 14-VFQFN 14-VFQFN 14-VFQFN 14-VFQFN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
Output Type Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V
Voltage - Output (Max) 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V
Current - Output 3A 3A 3A 3A 3A
Frequency - Switching 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz