Monolithic Power Systems Inc. MPQ4346GLE-33-AEC1-P
Part No.:
MPQ4346GLE-33-AEC1-P
Datasheet:
AnpuMPQ4346GLE-33-AEC1-P.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 3A 17QFN
Voltage - Input (Min):
3.3V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
3A
Frequency - Switching:
350kHz ~ 2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)