Monolithic Power Systems Inc. MPQ4347GLE-37-AEC1-Z
Part No.:
MPQ4347GLE-37-AEC1-Z
Datasheet:
AnpuMPQ4347GLE-37-AEC1-Z.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.7V 4A 17QFN
Voltage - Input (Min):
3.3V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.7V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
4A
Frequency - Switching:
350kHz ~ 2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
17-QFN (3x4)
1. How to order MPQ4347GLE-37-AEC1-Z on Anpu?
3. Are the MPQ4347GLE-37-AEC1-Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPQ4347GLE-37-AEC1-Z?
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.7V 3.3V 5V 3.3V 3.7V
Current - Output 4A 4A 4A 4A 4A
Frequency - Switching 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz 350kHz ~ 2.5MHz