Motorola LM2575D2T-015
Part No.:
LM2575D2T-015
Manufacturer:
Motorola
Package:
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
AnpuLM2575D2T-015.pdf
Description:
IC REG BUCK 15V 1A D2PAK-5
Manufacturer:
Motorola
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
15V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
52kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
D2PAK-5
1. How to order LM2575D2T-015 on Anpu?
3. Are the LM2575D2T-015 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM2575D2T-015?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM2575D2T-015.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LM2575D2T-015
Part Number LM2575D2T-015
Manufacturer Motorola
Series -
Package/Case TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1A
Frequency - Switching 52kHz
Synchronous Rectifier No
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)