Murata Electronics GC331AD72E333KX01D
Part No.:
GC331AD72E333KX01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGC331AD72E333KX01D.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 250V X7T 1206
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GC3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GC331AD72E333KX01D on Anpu?
3. Are the GC331AD72E333KX01D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GC331AD72E333KX01D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GC331AD72E333KX01D
Part Number GC331AD72E333KX01D
Manufacturer Murata Electronics
Series GC3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)