Murata Electronics GC331AD7LP333KX18D
Part No.:
GC331AD7LP333KX18D
Datasheet:
AnpuGC331AD7LP333KX18D.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 450V X7T 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GC331AD7LP333KX18D on Anpu?
3. Are the GC331AD7LP333KX18D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GC331AD7LP333KX18D?
Image GC331AD7LP333KX18D
Part Number GC331AD7LP333KX18D
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)