Murata Electronics GC331BD7LP473KX18L
Part No.:
GC331BD7LP473KX18L
Datasheet:
AnpuGC331BD7LP473KX18L.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V X7T 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GC331BD7LP473KX18L on Anpu?
3. Are the GC331BD7LP473KX18L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GC331BD7LP473KX18L?
Image GC331BD7LP473KX18L
Part Number GC331BD7LP473KX18L
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)