Murata Electronics GCM1555G1H910FA16D
Part No.:
GCM1555G1H910FA16D
Datasheet:
AnpuGCM1555G1H910FA16D.pdf
Description:
CAP CER 91PF 50V X8G 0402
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1555G1H910FA16D on Anpu?
3. Are the GCM1555G1H910FA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1555G1H910FA16D?
Image GCM1555G1H910FA16D
Part Number GCM1555G1H910FA16D
Product Status Active
Capacitance 91 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)