Murata Electronics GCM1555G1HR75BA16D
Part No.:
GCM1555G1HR75BA16D
Datasheet:
AnpuGCM1555G1HR75BA16D.pdf
Description:
CAP CER 0.75PF 50V X8G 0402
Capacitance:
0.75 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1555G1HR75BA16D on Anpu?
3. Are the GCM1555G1HR75BA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1555G1HR75BA16D?
Image GCM1555G1HR75BA16D
Part Number GCM1555G1HR75BA16D
Product Status Active
Capacitance 0.75 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)