Murata Electronics GCM1885C1K362JA16D
Part No.:
GCM1885C1K362JA16D
Datasheet:
AnpuGCM1885C1K362JA16D.pdf
Description:
CAP CER 3600PF 80V C0G/NP0 0603
Capacitance:
3600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
80V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C1K362JA16D on Anpu?
3. Are the GCM1885C1K362JA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C1K362JA16D?
Image GCM1885C1K362JA16D
Part Number GCM1885C1K362JA16D
Product Status Active
Capacitance 3600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 80V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)