Murata Electronics GCM1885C2A161JA16J
Part No.:
GCM1885C2A161JA16J
Datasheet:
AnpuGCM1885C2A161JA16J.pdf
Description:
CAP CER 160PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
160 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C2A161JA16J on Anpu?
3. Are the GCM1885C2A161JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C2A161JA16J?
Image GCM1885C2A161JA16J
Part Number GCM1885C2A161JA16J
Product Status Active
Capacitance 160 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)