Murata Electronics GCM1885C2A240GA16J
Part No.:
GCM1885C2A240GA16J
Datasheet:
AnpuGCM1885C2A240GA16J.pdf
Description:
CAP CER 24PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C2A240GA16J on Anpu?
3. Are the GCM1885C2A240GA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C2A240GA16J?
Image GCM1885C2A240GA16J
Part Number GCM1885C2A240GA16J
Product Status Active
Capacitance 24 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)