Murata Electronics GCM1885C2A6R4CA16D
Part No.:
GCM1885C2A6R4CA16D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGCM1885C2A6R4CA16D.pdf
Description:
CAP CER 6.4PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
6.4 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C2A6R4CA16D on Anpu?
3. Are the GCM1885C2A6R4CA16D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C2A6R4CA16D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GCM1885C2A6R4CA16D
Part Number GCM1885C2A6R4CA16D
Manufacturer Murata Electronics
Series GCM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.4 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)