Murata Electronics GCM1885C2A7R7CA16D
Part No.:
GCM1885C2A7R7CA16D
Datasheet:
AnpuGCM1885C2A7R7CA16D.pdf
Description:
CAP CER 7.7PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
7.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C2A7R7CA16D on Anpu?
3. Are the GCM1885C2A7R7CA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C2A7R7CA16D?
Image GCM1885C2A7R7CA16D
Part Number GCM1885C2A7R7CA16D
Product Status Active
Capacitance 7.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)