Murata Electronics GCM1885C2A9R5CA16J
Part No.:
GCM1885C2A9R5CA16J
Datasheet:
AnpuGCM1885C2A9R5CA16J.pdf
Description:
CAP CER 9.5PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
9.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885C2A9R5CA16J on Anpu?
3. Are the GCM1885C2A9R5CA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C2A9R5CA16J?
Image GCM1885C2A9R5CA16J
Part Number GCM1885C2A9R5CA16J
Product Status Active
Capacitance 9.5 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)