Murata Electronics GCM1885G2A911JA16J
Part No.:
GCM1885G2A911JA16J
Datasheet:
AnpuGCM1885G2A911JA16J.pdf
Description:
CAP CER 910PF 100V X8G 0603
Capacitance:
910 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM1885G2A911JA16J on Anpu?
3. Are the GCM1885G2A911JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885G2A911JA16J?
Image GCM1885G2A911JA16J
Part Number GCM1885G2A911JA16J
Product Status Active
Capacitance 910 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)