Murata Electronics GCM188L81H562MA03D
Part No.:
GCM188L81H562MA03D
Datasheet:
AnpuGCM188L81H562MA03D.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V X8L 0603
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM188L81H562MA03D on Anpu?
3. Are the GCM188L81H562MA03D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188L81H562MA03D?
Image GCM188L81H562MA03D
Part Number GCM188L81H562MA03D
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)