Murata Electronics GCM188R71C334MA37J
Part No.:
GCM188R71C334MA37J
Datasheet:
AnpuGCM188R71C334MA37J.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM188R71C334MA37J on Anpu?
3. Are the GCM188R71C334MA37J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71C334MA37J?
Image GCM188R71C334MA37J
Part Number GCM188R71C334MA37J
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)