Murata Electronics GCM188R71C394MA55D
Part No.:
GCM188R71C394MA55D
Datasheet:
AnpuGCM188R71C394MA55D.pdf
Description:
CAP CER 0.39UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM188R71C394MA55D on Anpu?
3. Are the GCM188R71C394MA55D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71C394MA55D?
Image GCM188R71C394MA55D
Part Number GCM188R71C394MA55D
Product Status Active
Capacitance 0.39 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)