Murata Electronics GCM188R71E822MA37D
Part No.:
GCM188R71E822MA37D
Datasheet:
AnpuGCM188R71E822MA37D.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 25V X7R 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM188R71E822MA37D on Anpu?
3. Are the GCM188R71E822MA37D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71E822MA37D?
Image GCM188R71E822MA37D
Part Number GCM188R71E822MA37D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)