Murata Electronics GCM31A7U2J331JX01D
Part No.:
GCM31A7U2J331JX01D
Datasheet:
AnpuGCM31A7U2J331JX01D.pdf
Description:
CAP CER 330PF 630V U2J 1206
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GCM31A7U2J331JX01D on Anpu?
3. Are the GCM31A7U2J331JX01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM31A7U2J331JX01D?
Image GCM31A7U2J331JX01D
Part Number GCM31A7U2J331JX01D
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)