Murata Electronics GJM0225C1E1R3BB01L
Part No.:
GJM0225C1E1R3BB01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGJM0225C1E1R3BB01L.pdf
Description:
CAP CER 1.3PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GJM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GJM0225C1E1R3BB01L on Anpu?
3. Are the GJM0225C1E1R3BB01L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM0225C1E1R3BB01L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GJM0225C1E1R3BB01L
Part Number GJM0225C1E1R3BB01L
Manufacturer Murata Electronics
Series GJM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)