Murata Electronics GJM0225C1E2R9BB01L
Part No.:
GJM0225C1E2R9BB01L
Datasheet:
AnpuGJM0225C1E2R9BB01L.pdf
Description:
CAP CER 2.9PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance:
2.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GJM0225C1E2R9BB01L on Anpu?
3. Are the GJM0225C1E2R9BB01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM0225C1E2R9BB01L?
Image GJM0225C1E2R9BB01L
Part Number GJM0225C1E2R9BB01L
Product Status Active
Capacitance 2.9 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)